Dne 24.4. 2010 se část zásahové jednotky v počtu 1+3 zůčastnila společného výcviku s jednotkou PS Starý lískovec u obce Ostopovice. Témata výcviku byla:

  • dálková doprava vody z CAS 24 PS Lískovec do CAS 32 SDH Střelice a hašení pomocí jednoho C a B proudu
  • sebezáchrana slaněním z výšky pomocí opasku

Výcvik začal kolem deváté hodiny, nejprve jsme provedli dálkovou dopravu vody a hašení pomocí C proudu. Po doplnění CAS PS Lískovec, jsme pokračovali a vyzkoušeli si hašení pomocí B proudu.Po úklidu použitého materiálu jsme pokračovali druhou částí výcviku a to sebezáchranou slaněním z torza mostu hitlerovy dálnice, který se nacházel v tomto místě.

Pozn. Poděkování patří jednotce PS Starý Lískovec a to směně „B“ a veliteli PS St. Lískovec, kteří nás tímto výcvikem provázeli.

Výcvik – dálková doprava vody mezi CAS a sebezáchrana slaněním