Turné čtyř osem, jak se tento seriál závodů nazývá, byl letos rozšířen o jednoho účastníka. Jedná se o Dlouhou Lhotu. Celkem tedy letos bude 5 závodů s „osmičkami“, které do tohoto turné spadají. Stejně jako v loni, tak i letos začíná turné závodem ve Střelicích s již tradičním názvem „Střelická osma“. Trať stejná jako v předchozích ročnících, stroj PS 8, 2 hadice „B“ a 2 „C“, nástřikové terče a elektronická časomíra. Kategorie mužů a žen se v této soutěži nerozlišuje.

Letošního ročníku se zúčatsnilo celkem 22 týmů. Střelice do tohoto závodu nasadily celkem 4 družstva. Nejprve se na start postavilo střelické družstvo žen, vedené jako Střelice „D“. Ovšem výsledek se nedostavil. Bohužel útok nedokončili, protože „nenabrali“. O něco později nastoupili střeličtí mladíci, kteří se po úspěchu v Omicích těšili na další cenné skalpy. Tlak domácího prostředí a publika však způsobil, že ani tento tým si žádný výsledný čas nezapsal. Útok sice dokončili, ale protože nedokázali sešroubovat sací vedení, byli hlavním rozhodčím diskvalifikováni. Třetím střelickým družstvem byli staří mazáci ostřílení zkušenostmi. Aby se dostali do průběžného vedení, museli útok zvládnout pod 33,62s, což byl zatím vedoucí čas soutěže. Útok se vcelku povedl, ale čas se zastavil až na 34,91s a to znamenalo prozatím druhé místo. Nevadí, ještě není vše ztraceno. Před posledním domácím týmem se však hodnota vedoucího času posunula na 32,69s (Mělčany) a o chvíli později dokonce na 32,60s (Dlouhá Lhota). Poslední domácí tým, vedený jako Střelice „C“, tak měl před sebou nelehký úkol. Domácí prostředí už dvěma střelickým týmům nepřálo. Tentokrát to ovšem bylo jiné. Požární útok poslední domácí naděje byl odstartován. Vše šlo hladce až do konce a tak všichni střeličáci včetně starosty obce čekali na výsledný čas. Povedlo se. Čas se zastavil na hodnotě 32,23s a průběžné první místo bylo naše. Do konce soutěže ale ještě zbývaly 4 družstva, která mohla pořadím ještě zamíchat. Štěstěna ale zůstala nakloněna na naši stranu a vítězný čas již překonán nebyl. Po roční pauze tedy vítězství zůstalo opět doma. Ale byl to boj…

Konečné pořadí:

  1. Střelice „C“ (32,23)
  2. Dlouhá Lhota (32,60)
  3. Mělčany (32,69)
  4. Katov (33,42)
  5. Modřice (33,62)
  6. Bohunice „B“ (33,90)
  7. Střelice „A“ (34,91)
  8. Mělčany ženy (35,65)
  9. Knínice (37,15)
  10. Kati Katov (37,37)

Na dalších místech skončili Kozlany, Silůvky ženy, Bohunice „A“, Bohunice ženy, Rozseč, Ocmanice, Oponešice, Zahrádka a Ořechov. Družstva Střelice „D“, Střelice „B“ a Silůvky útok nedokončili.

Za soutěžící sepsal: Jaroslav Švestka

Turné čtyř osem – Střelická osma 2011