Letošní naší první soutěží byla místní soutěž v sousedních Omicích, která se konala 14.5.2011. Této soutěže se účastníme pravidelně, proto ani letos jsme zde nechyběli. Soutěž byla rozdělena do kategorie „muži“ a „ženy“, soutěžilo se na 2 hadice „B“ a na ruční časomíru. Do Omic jsme si letos přivezli 2 družstva a chtěli jsme obhájit loňské vítězství. Jak se později ovšem ukázalo, tak toto naše „skromné“ přání se nakonec nesplnilo.

Náš starší tým svůj požární útok pokazil a po problému s nabíráním vody jsme dosáhli času 27,6s což na obhajobu vítězství nemohlo stačit. Mladšímu týmu se ovšem vedlo lépe. Svůj požární útok zvládli bez větších problémů a dosáhli času 20,5s, což je řadilo na první místo. Jejich první vítězství na soutěži se ale nekonalo. Překonalo je totiž poslední družstvo na startovní listině – Mělčany. Těm se útok povedl nejlépe za všech a zaslouženě s časem 19,8s zvítězili. Třetí příčku pak obsadilo družstvo ze Slatiny s časem 20,9s.

V kategorii žen byli pouze 3 družstva. Zvítězili ženy z Mělčan (20,8s), druhé skončily Nové Bránice (25,9s) a třetí příčka patřila Moravským Bránicím (33,0s).

Za soutěžící sepsal: Jaroslav Švestka

Soutěž – Omice 2011