Soutěž se konala 4. 9. 2011 ve Střelicích na asfaltovém povrchu. Soutěžilo se klasicky na 3 hadice „B“ a nástřikové desetilitrové terče s elektronickou časomírou. Družstev v tomto roce přijelo oproti loňsku znatelně méně, jen 9, ale zato byli mnohem nebezpečnější. Naše první družstvo nastoupilo 3. v pořadí na základnu. Celý útok probíhal slibně, ale když došla voda k proudkům, tak zradila technika v mašině. Praskla ojnice, čímž se blok motoru proměnil v nefunkční část a asfalt kolem základny v olejovou louži. Po úklidu pomocí sorbentů a po následném opakovaném pokuse se týmu povedl udělat čas 60,64s, z čeho byl tým našich nejmladších hasičů zklamán. Pak jako 7. v pořadí šlo naše druhé družstvo. Tomu se útok už povedl dokončit a s časem 27,81s se zařadilo na průběžnou druhou pozici. Jako poslední v pořadí šlo i naše poslední družstvo. Jejich útok byl rychle provedený, ale následným zjištění času, 28,2s, radost už nebyla tak velká. Tento čas sice stačil na 3. místo, ale tým se zde chtěl předvést lepším časem. Soutěž nakonec vyhrálo družstvo z Mělčan časem 23,8s.

Za soutěžící sepsal: Martin Kalvoda

Soutěž O putovní pohár starosty obce Střelice 2011