Dne 2.10. 2010 se šest členů naší jednotky zúčastnilo školení a výcviku v sebezáchraně pomocí lana a zásahového opasku. Výcvik byl prováděn za odborného vedení velitele a profesionálních hasičů z HZS PS Starý Lískovec. Jeli jsme nad Ostopovice k nedokončeným mostům tzv. Hitlerovy dálnice, kde byla dobrá možnost k praktickému výcviku. Po teoretické přípravě a nácviku jsme si všichni vyzkoušeli a nacvičili slanění podél stěny a pak také spuštění do volného prostoru mostního oblouku.

Odpoledne pro nás velitel družstva připravil před hasičkou praktický zátěžový test v dýchací technice. Na tento výcvik přijeli také tři hasiči z JSDH Omice a probíhal takto. Plně vystrojení hasiči v DT procházeli středně náročnou trasou s překážkami a plnili přitom různé hasičské úkoly (např. plazení v úzkém prostoru s hadicemi, sestavení žebříku, výstup s útočným proudem do 1. NP, transport zraněného apod.).

Oběma výcviky jsme si opět zopakovali některé hasičské praktiky, se kterými se někdy u zásahů setkáváme.

Za JSDH Střelice Tomáš Matoušek, hasič.

Praktický výcvik v sebezáchraně slaněním a zátěžový test v DT