Člen našeho sboru dobrovolných hasičů a velitel zásahové jednotky nás reprezentoval na mezinárodním hokejovém turnaji ve Finsku.

Ve dnech 17.1.-18.1.2008 se v Helsinkách uskutečnil hokejový turnaj hasičských družstev v ledním hokeji hráčů nad 35 let. Výběr hasičů ČR byl z hasičského záchranného sboru krajů Vysočina, Jihomoravského kraje a jeden příslušník hasičské záchranné služby Českých drah z Brna. Turnaje se zúčastnili hasiči výběrů Finska, Švédska, Kanady, Česka a hokejový tým hráčů OLD BOYS ze Žďáru nad Sázavou.

Turnaj se hrál v tréninkové hale juniorů IFK Helsinky. Prvním soupeřem nám byli hráči OLD BOYS ze Žďáru, kterým jsme podlehli 7:2. Další zápas nás čekal s výběrem hasičů Švédska. Po zlepšeném výkonu jsme se soupeřem hráli vyrovnanější hokej a přes to jsme odešli poraženi se vztyčenou hlavou 7:4. Druhý den jsme se zdravě nažhavili na Kanadu, se kterou jsme dlouho drželi nerozhodný stav. Škoda že jsme neproměnili řadu našich šancí, kdy jeden z našich hráčů se 5x ocitl před kanadským brankařem sám. Z protiútoku jsme inkasovali dvě branky a zápas prohráli 4:1. Na závěr turnaje nás čekal domácí výběr hasičů, se kterým jsme prohráli 8:4. Výběry všech hasičských družstev měli ve svých řadách několik bývalých hráčů, kteří hrávali hokej i na mezinárodní úrovni a reprezentovali své země i na mistrovství světa. Prvenství si odvezli do Žďáru hráči OLD BOYS na druhém místě skončilo Švédsko, třetí Kanada, čtvrté domácí Finsko a na pátém místě výběr hasičů Česka. Po turnaji jsme se byli navštívit naše kolegy hasiče a podívat se, jak se žije hasičům v Helsinkách.

Tímto děkujeme kraji Vysočina za poskytnutí autobusu na dopravu na letiště do Prahy a zpět do Ždáru nad Sázavou, územnímu odboru Brno za zapůjčení sady dresů a sboru dobrovolných hasičů obce Střelice za zapůjčení vozidla Š-1203 na dopravu z Brna do Žďáru nad Sázavou a zpět.

Štveráček Jaroslav

Mezinárodní hokejový turnaj Finsko