Zásahová jednotka byla vyslána k požáru v rodinném domě v Nebovidech. Podle ohlašovatele se jednalo o zahoření elektroinstalace po ranním požáru v domě. Po příjezdu na místo události zde již zasahovala jednotka z PS Lískovec. Jednalo se pouze o drobné zahoření elektroinstalace, které při příjezdu jednotek již nejevilo žádné známky hoření ani sálání tepla. Jednotky se tak mohly vrátit zpět na své základny.

Nutno podotknout, že naše jednotka se snaží zachovat akceschopnost i přesto, že se prostranství u hasičky opravuje a není tedy možné parkovat zásahová vozidla v garážích zbrojnice, jak je to obvyklé. Zásahová dodávka parkuje naproti hasičce, ale cisterna je zaparkovaná až v areálu firmy Zevo Střelice, kam se nejdříve musíme přesunout pomocí dodávky a tak je náš výjezd o několik minut zpožděn. Bohužel jsme nenašli místo, kde by cisterna mohla parkovat blíže a přitom byla chráněna a zabezpečena před vykradením nebo vandalismem.

Jednotky u zásahu:

• PS Lískovec (CAS 24)
  • SDH Střelice (CAS 32, DA-L1Z)
  • KŘ HZS Jmk
5) 13.5.2017 – 09:21 – Nebovidy – požár RD