Po ukončení zásahu v Radosticích u koupaliště, byla jednotka s DA Ford odeslána k další události – čerpání vody – tentokrát do Rosic na ulici U Pálenice. Vzhledem k zablokované silnici na Střelice a uzavírce silnice v Tetčicích musela být zvolena náhradní trasa k události, a to přes Prštice, Ořechov, Střelice, Troubsko a Popůvky. Toho jsme využili ke krátké zastávce v hasičské zbrojnici ve Střelicích z důvodu doplnění nezbytných prostředků a částečné výměně osádky.

Po příjezdu na místo události zde již zasahovalo několik hasičských jednotek, které odčerpávali několika čerpadly velkou lagunu. Na pokyn velitele zásahu jsme připravili k čerpání i naše čerpadlo. Poté ale přišel pokyn o zastavení dalšího čerpání, neboť vyčerpaná voda do kanalizace nastupovala na jiném místě v Rosicích, kde zasahovaly další jednotky. Byl nám vydán rozkaz, že máme sbalit svoji techniku a přesunout se k jiné události. Naše činnost u této události byla ukončena v 18:41.

Jednotky u zásahu:

• PS Rosice