Ihned po ukončení předchozího zásahu se naše jednotka na základě ohlášení projíždějících řidičů přesunula téměř na stejné místo, kde zasahovala před několika minutami – tedy na silnici mezi Střelicemi a Radosticemi, asi 300 metrů od koupaliště směrem na Střelice.

Při příjezdu na místo jsme zjistili, že došlo k masivnímu sesuvu půdy a asi pěti stromů, které zcela zablokovaly silnici. Ihned nám bylo jasné, že není v našich silách silnici zprůjezdnit, protože vrstva hlíny dosahovala výšky 100 – 150 cm v délce silnice asi 10 metrů. Velitel naší jednotky tedy ohlásil na KOPIS žádost o uzavření silnice. Poté jsme odstranili pomocí motorových řetězových pil popadané stromy. Jeden ze stromů byl v poloze, která neumožňovala jeho jednoduché a bezpečné rozřezání a tak musel být nejdříve stržen pomocí ocelového lana přivázaného k Tatře a až poté rozřezán.

V průběhu zásahu byla také o vzniklé situaci informována starostka obce Radostice, kterou jsme dopravili na místo události a domluvili s ní další postup. Při odjezdu byla poté silnice na konci obce Radostice označena páskou jako neprůjezdná. Zásah byl ukončen v 17:23.

Jednotky u zásahu:

  • JSDH Střelice (CAS 32, DA-L1)
22) 3.8.2014 – 16:10 – Radostice – TP odstranění stromů