Zásahová jednotka byla vyslána k požáru chaty do Střelic v oblasti Hanek. Už při cestě na místo události bylo z dálky vidět, že chata je celá zasažená požárem. Naše jednotka přijela na místo události jako první a ihned začala provádět činnosti nutné k zajištění bezpečnosti a ke zdolání požáru (zjištění, že se v objektu nikdo nenachází, že tam není tlaková nádoba na propanbutan, odpojení el. energie apod.). Současně bylo rozvinuto dopravní vedení z 3 hadic „B“ a dále z rozdělovače dva útočné proudy „C“. Vzhledem k povaze požáru byl nutný zásah v dýchací technice. Ještě před příjezdem dalších profesionálních jednotek se nám podařilo dostat požár pod kontrolu. Po příjezdu jednotky z PS Rosice bylo předáno velení zásahu. Dále bylo nutné zajistit osvětlení místa zásahu, kterou zajistily ostatní jednotky pomocí přenosných bateriových osvětlovacích zařízení. Po lokalizaci požáru byla pomocí termokamery zjišťována skrytá ohniska, která se dohašovala.

I přes rychlý výjezd naší jednoky i rychly příjezd na místo události (výjezd po třech minutách od vyhlášení a příjezd na místo 10 minut od vyhlášení poplachu) nebylo již možné chatu zachránit. Požár již byl v takovém stadiu hoření, že veškerý interiér chaty byl zničený a chata samotná se bude muset nejspíše strhnout.

U tohoto požáru se prokázala důležitost místní jednotky sboru dobrovolných hasičů neboť jsme na rozdíl od profesionálních jednotek neměli problém s nalezením správné cesty na místo události a mohli jsme tak na místě být velmi rychle. Zároveň se prokázala vysoká profesionalita a připravenost jednotky ke zdolání požáru takového rozsahu.

Naše jednotka se vrátila zpět na základnu ve 22:16.

Jednotky u zásahu:

  • SDH Střelice (CAS 32, DA-L1Z)
  • PS Rosice (CAS 20, CAS 30)
  • PS Přehrada (CAS 20, CAS 30)
  • PS Lískovec (CAS 20)
  • KŘ HZS Jmk (vyšetřovací automobil)

 

20) 22.8.2020 – 19:49 – Střelice – požár chaty