25. 4. 2009 se naše zásahová jednotka v počtu 1+ 5 zúčastnila stáže u HZS JMK na PS Starý Lískovec. Byli jsme zde seznámeni s novinkami, které se chystají v našem hasebním obvodu a zopakovali jsme si všeobecné postupy při hašení některých druhů požárů. Dále jsme byli informováni o novinkách v oblasti značení a ochrany hasičů u zásahů s nebezpečnými látkami, se kterými bychom se mohli setkat během zásahu.

Po tomto školení bylo pro naši jednotku přichystáno malé překvapení v podobě AŽ 30 Iveco Magirus z CPS Lidická se záchranným evakuačním rukávem. Po krátkém seznámení s touto výškovou technikou jsme měli možnost se v tomto rukávu svést. Po ukončení činnosti s AŽ jsme byli seznámeni s vyprošťovacím zařízením používaném při dopravních nehodách (konkrétně se jednalo o agregát ZUMRO). Bylo nám také umožněno si vyzkoušet činnost v protichemických oblecích a následně byla naše jednotka prověřena ze základů zdravovědy, při ošetření figurantů s různým druhem zranění.

Asi kolem 14h se naše jednotka vrátila zpět do Střelic, kde jsme pokračovali v dalším samostatném výcviku.

Stáž zásahové jednotky u HZS JMK PS Starý Lískovec