Již delší dobu výbor SDH přemýšlel o postupné výměně dosluhujících stolů a lavic používaných na kulturních akcích pořádaných naším sborem. Přemýšleli jsme o postupné obměně, ale vloni padlo rozhodnutí, že zažádáme na obci o dotaci a pořídíme nové stoly a lavice všechny najednou. Dle nabídky byla cena při odběru 40 setů 5757,- Kč za set. Celkem tedy 230.280,- Kč.

Zažádali jsme tedy na obci o dotaci 200.000,- Kč na pořízení těchto setů. Vzhledem k velkému nárustu žádostí o dotace byla naše žádost krácena a rada obce rozhodla, že nám přispěje 155.000,- Kč. I přesto jsme se rozhodli objednat všech 40 setů a navíc 6 samostatných stolů navíc v celkové ceně 246.031,- Kč.

Stoly a lavice byly vyrobeny dle našich požadavků se zesílenými podnožemi a se zesílenými deskami. Dodavatel – firma Vrkoč z Pasohlávek – nám vše dovezla v polovině února. Abychom mohli tyto sety dobře uskladnit, vymysleli jsme ve spolupráci s firmou Driml zámečnictví konzole, na kterých budou stoly a lavice uskladněny. Zároveň byly tyto konzole navrženy tak, aby pod ně bylo možné zavést bedny s partystany.

Věřím, že nové pivní sety přispějí k vyšší úrovni námi pořádaných kulturních, sportovních a společenských akcích.

Do budoucna uvažujeme ještě o výrobě palet na míru pod stoly a lavice a pořízení ručního vysokozdvižného vozíku pro snadnější manipulaci s nimi při chystání prostranství u hasičky při pořádání kulturních akcí.

Na závěr bych rád poděkoval:

  • Obci Střelice za poskytnutou dotaci
  • Firmě Driml zámečnictví za výrobu konzolových držáků, a to zcela zdarma
  • Firmě Pila Chmel za dodání materiálu na výdřevu
  • Všem členům SDH Střelice, kteří pomohli se skládáním stolů, natíráním konzolových držáků, přípravou výdřevy apod.

 

 

Nové stoly a lavice na kulturní akce