Hodová májaProgram letošních Mladých hodů jsme museli přizpůsobit aktuální epidemiologické situaci a tomu, co nám umožňují vládní nařízení. Nechtěli jsme tuto tradiční a oblíbenou kulturní akci vynechat a tak jsme na výborové schůzi spolu se stárky dlouho hledali co nejpřijatelnější řešení, které ale nebude odporovat nebo nepůjde za hranu vládních nařízení. A tak letos můžeme říct: „Hody byly, hody budó!

Hody ale proběhnou v mírně pozměněném formátu, než jsme byli zvyklí:

V pátek 28. května proběhne už od 17:00 tradiční stavění máje.

Poté od 18:00 do 22:00 proběhne koncert cimbálovové muziky Hlaholica. Vstupné na tento koncert bude 50,- Kč. Každý divák musí splňovat kritéria* dle vládního nařízení. Do hlediště nebude možné nosit občerstvení ani tam pít nebo jíst. Všichni diváci musí mít po celou dobu pobytu v hledišti nasazen respirátor. Zároveň bude otevřeno občerstvení, které budete moci konzumovat na posezení naproti vratům do hasičky.

 

Sobotní hodová zábava se nebude konat.

V neděli půjdou stárci na mši svatou do střelického kostela. Od 14:00 pak od Sokolovny vyrazí tradiční hodový průvod s dechovou hudbou se zastávkami u stárek. Bohužel nikomu nebudou moci stárci dávat ochutnávat své víno z juchaček.

Po příchodu stárků (kolem 16. hodiny) k hasičce průvod skončí a začne koncert dechové hudby Střeličáci. Vstupné na koncert bude 80,- Kč. Každý divák musí splňovat kritéria* dle vládního nařízení. Do hlediště nebude možné nosit občerstvení ani tam pít nebo jíst. Všichni diváci musí mít po celou dobu pobytu v hledišti nasazen respirátor. Zároveň bude otevřeno občerstvení, které budete moci konzumovat na posezení naproti vratům do hasičky. 

 

*) Kritéria přítomnosti lidí na koncertě a při posezení u občerstvení:

Každý účastník musí být schopen se prokázat potvrzením

  • buď o negativním antigenním nebo PCR testu na Covid-19 ne starším 72 hodin
  • nebo potvrzením o prodělané nemoci Covid-19 v posledních 90 180 dnech
  • nebo potvrzením o min před 14 dny ukončeném očkování proti nemoci Covid-19
  • nebo potvrzením o min před 3 týdny provedeném prvním očkování proti nemoci Covid-19

POZOR! Vzhledem k rychle se měnícím vládním nařízením může dojít k úpravám v programu (věříme, že k lepšímu). O případných změnách vás budeme informovat.

 

Velice se omlouváme za tyto komplikace a tento omezený program, ale více v této situaci dělat nemůžeme. Věříme, že přijdete a podpoříte tak především stárky, jejichž generace už je více než rok a půl bez hodů, kapely, které dlouho neměly možnost zahrát publiku a i náš Sbor dobrovolných hasičů.

Těšíme se na vaši účast!

Mladé hody 2021 – program