V letošním roce jsme se rozhodli přihlásit se do ankety Dobrovolní hasiči roku 2021 se zásahem u požáru chaty v srpnu 2020. Odbornou komisí jsme byli v kategorii jednotek sborů dobrovolných hasičů vybráni za oblast Jižní Morava mezi 5 finalistů a jako finalisté se tak mohli členové našeho sboru zúčastnit vyhlášení výsledků na galavečeru v brněnském Boby centru. Bohužel SMS hlasováním se naše jednotka nedostala mezi 3 nejlepší a tak si nemohla odnést finanční prémii. Za první místo bylo 75.000 korun, za druhé 55.000 korun a za třetí 45.000 korun. Přesto jsme dostali ocenění a drobné dary.

Galavečer byl zorganizován na velmi vysoké úrovni a dal by se přirovnat k vyhlašování cen sportovců roku, Týtý apod. Celým večerem provázel známý moderátor, herec a bavič a zároveň patron ankety Dobrovolní hasiči roku Petr Rychlý. Na akci také zazpívali Ilona Csáková, Roman Vojtek a Tomáš Klus s kapelou. Celou slavnost natáčela Česká televize. Záznam z předávání cen by měl být vysílán 4. prosince od 14:30 na ČT2.  Po skončení galavečera následoval raut a poté koncert Ilony Csákové a Romana Vojtka.

V rámci programu galavečera hodně zaznívaly vzpomínky na tornádo na jihu Moravy a také vzpomínka na zesnulé bratry hasiče z Koryčan.

Děkujeme všem, kteří podpořili náš sbor zasláním SMS, ale bohužel to na lepší než 5. místo nestačilo. Věřím, že pokud budeme mít zajímavý zásah nebo nějakou zajímavou akci, určitě se do této ankety znovu přihlásíme a třeba se nám podaří prosadit se na vyšší příčky a získat tak pro náš sbor tolik potřebné finanční prostředky.

Dobrovolní hasiči roku – předávání cen