V sobotu 8. června 2019 se uskutečnila tradiční dětská soutěž v požárním útoku ve Střelicích. Soutěže se zúčastnilo 6 družstev mladších žáků, 6 družstev starších žáků a družstvo střelické přípravky. Všechny děti šly do soutěže s plným nasazením, odhodláním a samozřejmě touhou po vítězství, což je vidět i na fotografiích ing. Jiřího Fukana, který celou soutěž nafotil.

Výsledky soutěže byly pro Střelice výborné. Střelické družstvo přípravky bylo sice jediné ve své kategorii, ale i ti nejmenší dokázali zaběhnout bezchybný útok a dosáhnout času 26,65 s, který by stačil na 4. místo mezi mladšími žáky.

V kategorii mladších žáků vyhrálo družstvo ze Sobotovic s časem 19,97 s, druhé skončilo družstvo Březina s časem 24,09 s a třetí bylo naše střelické družstvo „A“ s časem 24,85 s. Střelické družstvo „B“ skončilo kvůli technické závadě materiálu až poslední, ale také ukázalo, že má požární útok parádně natrénovaný.

Největší radost nám ale udělaly výsledky starších žáků. Ve velmi výsledkově vyrovnané soutěži, kdy mezi prvním a čtvrtým místem byly jen necelé 3 sekundy, obsadila naše družstva první a druhé místo! První Střelice „A“ s vynikajícím časem 17,31 s, druhé Střelice „B“ s neméně krásným časem 18,27 s a na třetím místě skončilo družstvo ze Silůvek s časem 18,82 s.

Odměnou pro první tři místa byly krásné medaile pro každého soutěžícího a všechna družstva obdržela kabelu plnou sladkostí a dobrot. V kabelách byly také poukazy na kopeček zmrzliny zdarma pro každého soutěžícího, což mělo za následek, že ihned po ukončení závěrečného slavnostního nástupu všechny děti vystartovaly k pultu se zmrzlinou paní Lucie Kavalcové a vytvořily obrovskou frontu.

Věříme, že naše mládež bude i nadále pokračovat v trénincích a že budou mít takové skvělé výsledky, jaké předvedla na naší soutěži.

Fotografie ze soutěže je možné si prohlédnout na stránkách ing. Jiřího Fukana:

Dětská soutěž v požárním útoku 2019

Napsat komentář