Zásahová jednotka byla vyslána ke spadenému stromu blokujícímu část vozovky na cestě mezi Střelicemi a Nebovidy před křižovatkou na Ořechov. Naše jednotka byla k této události vyslána sama, bez asistence dalších profesionálních jednotek. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o vývrat stromu, který blokuje část vozovky. Z důvodu bezpečnosti zasahujících hasičů a z důvodu nepřehlednosti místa události bylo zřízeno kyvadlové řízení dopravy. Následně byl s pomocí MŘP strom zasahující do vozovky odstraněn a silnice byla očištěna od popadaných větví. Jednotka se vrátila na základnu v 17:53.

Velmi pozitivní je, že i přes právě probíhající čtvrtfinálový zápas našich reprezentantů na mistrovství světa v hokeji, přiběhlo na zásah 12 členů zásahové jednotky, což dokonce převyšuje kapacitu míst v zásahových vozidlech (4 Tatra a 6 Ford), takže 2 hasiči museli zůstat na základně.

Jednotky u zásahu:

• SDH Střelice (CAS 32, DA-L1Z)
6) 17.5.2018 – 17:30 – Střelice – TP spadený strom