Zásahová jednotka byla v rámci taktického cvičení povolána k fiktivnímu požáru v areálu Čepra. Dle zadání taktického cvičení se jednalo o požár cisterny v prostoru tankování. Po příjezdu na místo události se naše jednotka rozdělila na dvě skupiny. První skupina s cisternou Scania přijela k požární nádrži, ze které pomocí savic čerpala vodu a zároveň rozvinula dopravní vedení 4B a 2 útočné proudy C, které ochlazovaly produktovod. Ochlazování probíhalo v dýchací technice. Druhá skupina s DA Ford obdržela od hasičů z Čepra kanálovou ucpávku a přejela zpět k hasičské zbrojnici, kde v potoce pod mostem ústí samostatná kanalizační roura z Čepra. Zde provedla nasazení kanalizační ucpávky.

Celého cvičení se zúčastnilo velké množství požární techniky a dalších složek IZS. Kontrolovala se především kapacita vodních zdrojů a součinnost na místě události mezi hasiči i ostatními složkami IZS.

Po skončení cvičení se jednotka vrátila vzpět na základnu, kam dorazila ve 21:24.

Jednotky u zásahu:

• HZSP ČEPRO a.s. (CAS 32, PHA 40)
  • HS Lískovec (CAS 20)
  • HS Přehrada (CAS 20, CAS 30)
  • SDH Střelice (CAS 20, DA-L1Z)
  • HS Rosice (CAS 20, CAS 30)
  • HS BVV (CAS 20, CAS 30)
  • HS Lidická (CAS 20, CAS 30)
  • HS Líšeň (CAS 20, CAS 30, PPLA)
  • HS Ivančice (CAS 20)
  • HS Židlochovice (CAS 20, CAS 30, VEA)
  • KŘ JmK (MOP, Pohotovost OOKŘ)