Zásahová jednotka byla vyslána k požáru průmyslových objektů mezi Nebovidy a Moravany. Po příjezdu na místo události zde již zasahovala jednotka z HS Lískovec. Průzkumem bylo zjištěno, že se nejedná o požár průmyslových objektů, ale o požár nedalekého stohu. Po příjezdu byl již požár rozšířen na celý stoh o rozměrech přibližně 20×8 metrů a výšce asi 5 metrů. Bylo rozvinuto několik útočných proudů k ochraně okolí před požárem. Po příjezdu majitele bylo rozhodnuto, že se stoh nenechá kontrolovaně dohořet, ale že se bude hasit. K hašení byly nasazeny celkem 4 útočné proudy. Naše jednotka měla na starosti 1 útočný proud, u kterého bylo nutné zasahovat v dýchací technice. Dva naši hasiči s dodávkou odjeli zřídit čerpací stanoviště k nadzemnímu hydrantu v obci Moravany, kam se jezdila doplňovat voda.

Po lokalizaci požáru ve 2:00 začalo operační středisko postupně odesílat zasahující profesionální jednotky zpět na základny. Naší jednotce pak bylo předáno velení. Na místě zůstaly pouze 3 velkoobjemové cisterny pro hlídání a dohašování ohnisek, které vítr občas rozfoukával. Část jednotky odjela na základnu a část zůstala na místě. V 6:20 došlo k vystřídání zasahujících hasičů za ty, kteří se alespoň na chvíli odjeli vyspat. Ráno ale znovu nastoupili na hlídání stohu.

V ranních hodinách se pak na místo dostavila policie, vyšetřovatel, jednotka HS Lískovec a majitel, kterému bylo místo události předáno.

Tento zásah byl pro hasiče velmi náročný, protože probíhal od půlnoci až do dopoledních hodin, takže únava a spánkový deficit byly velké.  Jednotka se vrátila zpět na základnu v 10:12.

Jednotky u zásahu:

• HS Lískovec (CAS 20)
  • HS BVV (CAS 20, CAS 30)
  • SDH Střelice (CAS 32, DA-L1Z)
  • HS Lidická (CAS 20, CAS 30, AZ 30, VAE-L1)
  • SDH Ořechov (CAS 30)
  • SDH Brno-Přízřenice (CAS 32)
  • Policie ČR

Nebyly nalezeny žádné obrázky