Dnes v nočních hodinách byl vyhlášen pro naši jednotku požární poplach. Podle prvotních informací se mělo jednat o požár 2 osobních automobilů za domem na cestě mezi Nebovidy a Ořechovem. Naše jednotka ihned po výjezdu nahlásila na KOPIS, že dojde ke zdržení našeho příjezdu na místo události, a to z důvodu uzavírky silnice mezi Střelicemi a křižovatkou na Nebovidy a Ořechov a že je tedy nutné jet objízdnou trasou přes Ostopovice, Moravany a Nebovidy.

Po příjezdu na místo události zde již zasahovaly jednotky z PS Lískovec a PS BVV. Na dvorku Anenského mlýna hořela dvě osobní auta a požár již zasáhl i přístavek – dílnu. Bylo zde zřízeno dopravní vedení „B“ a dva útočné proudy „C“. K hašení hořících automobilů byla používána pěna. Naše jednotka se ihned zapojila do činností dle rozkazu velitele zásahu. Nejdříve se napojila pomocí jedné hadice „B“ na cisternu z PS BVV pro doplňovaní vody. Poté dva členové naší jednotky pomohli s rozhrabáváním a dohašováním ohnisek v přístavku. Zde bylo nutné pracovat v dýchacích přístrojích.

V 3:28 byl požár zlikvidován a naše jednotka se vrátila zpět na základnu, kde provedla doplnění vody do cisterny a výměnu použitých tlakových láhví dýchacích přístrojů.

Nejsmutnější na celé události bylo to, že se s nejvyšší pravděpodobností jednalo o úmyslné zapálení obou automobilů, protože asi 20 metrů od místa požáru stál třetí automobil, který byl obskládaný balíky slámy. Na automobilu byla položená pneumatika a kanystr. Celková škoda požáru byla předběžně vyčíslena na 1.500.000,- Kč.

Jednotky u zásahu:

  • PS Lískovec (CAS 24)
  • PS BVV (CAS 24)
  • JSDH Střelice (CAS 32)
37) 19.9.2014 – 2:18 – Ořechov – požár OA