Ohlášen požár železniční cisterny s Bioethanolem v areálu podniku Čepro Střelice. Na místo vyjely jednotky HZSp. Čepro, HZS PS Starý Lískovec, PS Rosice, PS Přehrada a SDH Střelice. Po příjezdu na místo dostala naše jednotka rozkaz k vytvoření jednoho „C“ proudu k ochlazování hořící železniční cisterny. Další členové pomáhali některým hasičům v oblékání do speciálních obleků proti sálavému teplu. Simulovaný požár byl likvidován celkem třemi vodními proudy a jedním proudem s těžkou pěnou.

Hlavním cílem cvičení bylo ověření dojezdových časů jednotek PO, dodržování předpisů bezpečnosti práce, dodržování postupů Bojového řádu při likvidaci požáru v daných podmínkách.a prověřit vydatnost hydrantové sítě a vodního zdroje v areálu podniku.

• Jednotka použila 3x hadici „C“ a 2x „B“, kombinovanou proudnici a dýchací techniku.
3. 7. 2008 – 15:03 – Střelice – taktické cvičení