Jednotka byla vyslána k požáru lesa v Brně Bystrci v okolí Ríšovy studánky. Jednalo se o taktické cvičení, kde se prověřovala časy dojezdů jednotlivých JPO a dále se zkoušela dálková kyvadlová doprava vody velkokapacitními cisternami. Vzhledem k velké vzdálenosti od zdoje vody a simulaci rozsáhlého požáru byl ihned vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, do kterého naše jednotka v dané lokalitě spadá.

Po příjezdu na místo byla naše jednotka nejdříve ponechána v záloze a po několika minutách byla povolána k doplňování CAS 20 PS Lidická. Požářiště bylo rozděleno na 4 bojové úseky a v rámci cvičení se prověřovala komunikace mezi velitelem zásahu, jednotlivými veliteli bojových úseků, strojníky a útočnými proudy. Po vyprázdnění nádrže naší CAS odjel strojník s jedním členem naší zásahové jednotky k doplnění vody z hydrantu na ulivi Vejrostova a zbývající dva členové vystřídali na útočných proudech dva hasiče z PS BVV.

Ještě před příjezdem naší CAS zpět na požářiště byl velitelem zásahu vydán pokyn k ukončení cvičení, přípravě k odjezdu a následně k nástupu na vyhodnocení cvičení.

Naše jednotka se vrátila zpět na základnu v 11:16.

Jednotky a technika u zásahu:

• PS Přehrada (CAS 20, CAS 25)
  • PS BVV (CAS 20, CAS 32)
  • PS Starý Lískovec (CAS 20)
  • PS Lidická (CAS 20, CAS 32)
  • PS Rosice (CAS 32)
  • SDH Střelice (CAS 32 1+3)
  • SDH Brno-Komín (CAS 32)
  • HZSp SŽDC Brno (CAS 32)

Video z cesty k zásahu:

Fotogalerie: