Zásahová jednotka byla vyslána na pořár střechy rodinného domu do Troubska. Po příjezdu na místo události zde již zasahovaly profesionální jednotky z Lískovce a BVV, jejichž členové právě roztahovali hadice na jeden útočný proud pro hašení hořící střechy domu. Naše jednotka provedla rozvinutí hadic pro doplňování cisterny z PS Lískovec a 4 naši členové byli v pohotovosti s připravenou dýchací technikou pro případ potřeby. Naštěstí se jednalo pouze o zahoření čerstvě položené izolace na ploché střeše domu, takže se podařilo požár velice rychle dostat pod kontrolu a zlikvidovat. Velitel zásahu poté prohlédl budovu s pomocí termokamery a protože nebylo zjištěno žádné další skryté ohnisko hoření, zásah byl ukončen a jednotky se mohly rozjet zpět na své základny.

Tento zásah byl premiérový pro nováčka v naší zásahové jednotce Jakuba Vašulína.

Jednotky u zásahu:

• PS Lískovec (CAS 24)
  • PS BVV (CAS 24)
  • SDH Střelice (CAS 32, DA Ford)
  • PS Rosice (CAS 24)
  • PS Lidická (PZ 30)