Z KOPIS byl nahlášen požár střechy dřevostavby v obci Střelice ulice V uličce. V době příjezdu místní dobrovolné jednotky, která byla na místě jako první, byla téměř celá střecha domu o půdorysu zhruba 12 x 9 metrů v plamenech a části střešní konstrukce se propadaly do přízemí. Na místě již také byla hlídka PČR.

Hořet začalo v přízemí a oheň se po konstrukci dřevostavby rozšířil do podkroví a na střechu. Hasiči provedli násilný vstup na pozemek přestřižením visacího zámku na bráně oplocení a vytvořili dopravní vedení B s rozdělovačem. Následně byl nasazen první proud z venku budovy a také druhý proud z vedlejší strany budovy. Po příjezdu dalších jednotek byly postupně nasazeny další 2 vodní proudy, kterými později hasiči útočili zevnitř domu. Voda do CAS Střelice byla doplňována z dalších zásahových vozidel, které byly dále doplňovány z nedalekého nadzemního hydrantu.

Celkem byly na hašení požáru nasazeny 4 vodní proudy. Požár se podařilo dostat pod kontrolu ve 4.04 hodin. Rozebrání prohořelých konstrukcí střechy a stěn a dohašování lokálních ohnisek hoření, která byla vyhledávána termokamerou, trvalo až do ranních hodin. Likvidaci požáru ukončila místní jednotka v 7.28 hodin. Dům byl ještě neobývaný a v době vzniku požáru se v něm nikdo nenacházel. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Technika u zásahu:

• CAS 32, DA Ford SDH Střelice