K jednomu z nejrychlejších výjezdů naší zásahové jednotky došlo v neděli 5. června 2022. Důvod byl jednoduchý: U hasičky právě probíhala soutěž v požárním útoku O putovní pohár starosty obce Střelice. Mnoho členů zásahové jednotky se této soutěže účastnilo ať už jako pořadatelé nebo soutěžící, takže po rozhoukání se sirény stačilo jen vběhnout do hasičky, převléci se, nastoupit do aut a vyjet. Výjezd tak byl stejně rychlý jako u profesionálních hasičů – tedy do 2 minut od vyhlášení poplachu. Na místo události naše jednotka přijela současně s jednotkami z HS BVV a HS Lískovec. Na pokyn VZ bylo rozvinuto jednoduché vedení C a doutnající požářiště na ploše cca 20×20 metrů bylo uhašeno. Jednotka přijela zpět na základnu v 16:46.

Jednotky u zásahu:

• HS BVV (CAS 20, CAS 30)
  • HS Lískovec (CAS 20)
  • SDH Střelice (CAS 32, DA – L1Z)
  • HS Lidická (CAS 30)
21) 5.6.2022 – 15:47 – Moravany – požár louky