KOPIS vyslalo jednotku do obce Troubsko k požáru nízké budovy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár rodinného domu v obci Troubsko-Veselka. Na místě již zasahovali jednotky HZS PS Lískovec a PS BVV. Celý dvoupodlažní dům o půdorysu zhruba 10 x 12 metrů byl v plamenech, proto na žádost VZ krajské operační a informační středisko HZS JmK vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. JSDH Střelice pomáhala s hašením, ochlazováním střechy a následným rozebíráním prohořelých konstrukcí. Dále pak prováděla doplňování vody do CAS, které byly použity k hašení.

Hořící dům byl v době vzniku požáru v rekonstrukci a uvnitř nikdo nebyl. Celkem proti plamenům hasiči zasahující v dýchací technice nasadili čtyři vodní proudy. I když byl na místo povolán automobilový žebřík k hašení hořící střechy a prvního patra objektu, bezpečné nasazení výškové techniky znemožnily dráty el. vedení v blízkosti střechy domu. Na silně zakouřené části domu byla použita přetlaková ventilace. Oheň se nakonec podařilo dostat pod kontrolu v 1.47 hodin. Ve 3 hodiny ráno byla na místo povolána jednotka HZS PS Přehrada k dohlídce požářiště po zbytek noci. Požár dohašovali hasiči po rozednění, jeho likvidaci ukončili v 9.49 hodin.

Rekonstruovaný dvoupodlažní dům před kolaudací požár prakticky zničil. Způsobenou škodu vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na dva miliony korun. Na milion korun vyčíslil hodnotu částí sousedních domů, které zásah hasičů uchránil.

Technika u zásahu:

• CAS 24 HZS PS Starý Lískovec