Před 11 hodinou večerní byl na linku 150 oznámen požár Spáleného mlýna v katastru obce Ořechov. Po příjezdu první jednotky na místo události bylo velitelem zásahu zjištěno, že se jedná o rozsáhlý požár střechy budovy a proto bylo vyžádáno vyhlášení II. stupně požárního poplachu do něhož spadá i naše jednotka, které byl poplach vyhlášen ve 23:24. Naše jednotka vyjela na místo události s oběma zásahovými vozidly. Po příjezdu na místo události zde již zasahovalo několik jednotek z okolních profesionálních stanic a jednotek dobrovolných hasičů.

Naše jednotka zůstala v záloze jako zásoba vody a členové jednotky se připravili na případné vystřídání zasahujích hasičů v dýchací technice. Ti nakonec bylo použiti při dohašování ohnisek v prostorách, kde bylo nutné užít dýchací techniku. Poté byli nasazeni i další dva členové také v dýchací technice a další pomáhali při dohašování z míst, kde nehrozilo nadýchání nebezpečných splodin hoření.

Požár byl zdolán kolem půl třetí ráno. Velitel zásahu tak umožnil snížení počtu zasahujících hasičů a techniky a naše jednotka se tak mohla po náročném nočním zásahu vrátit zpět na základnu, což bylo dobře, protože někteří naši zasahující dobrovolní hasiči ráno museli vstávat do práce a moc času na spánek již nezbývalo. Jednotka se vrátila na základnu ve 3:00.

Jednotky u zásahu:

• KŘ HZS Jmk
  • PS Lidická
  • PS BVV
  • PS Lískovec
  • PS Líšeň
  • PS Tišnov
  • PS Ivančice
  • PS Rosice
  • PS Židlochovice
  • SDH Dolní Kounice
  • SDH Ořechov