Zásahová jednotka byla vyslána k požáru impregnační pece do Moravan do areálu firmy JULI Motorenwerk. Po příjezdu na místo události nás čekal nevšední pohled, kde celá velká výrobní hala byla evakuována a na seřadišti před halou stálo téměř 200 zaměstnanců, kteří byli v době požáru v práci. Na místě již zasahovaly jednotky z PS BVV a PS Lískovec. Na pokyn velitele zásahu se 4 členové naší zásahové jednotky vystrojili dýchací technikou a vytvořili 2 průzkumné skupiny, které se podílely na prohledávání prostor haly. Při kontrolním součtu zaměstnanců bylo totiž zjištěno, že 1 osoba chybí a bylo nutné ji rychle vyhledat. Mezitím se již hasiči z PS BVV snažili o uhašení impregnační pece za pomoci vodního proudu s pěnou. Hasební zásah komplikovala špatná přístupnost k ohnisku. Zbytek našich hasičů zůstal v záloze.

Po nalezení chybějícího změstnance (byl nalezen v pořádku) se naši 4 hasiči v dýchací technice mohli odstrojit. Vzhledem k tomu, že požár byl lokalizován a naší jednotky již na místě nebylo potřeba, byla odeslána zpět na základnu, kam se vrátila v 16:50.

Vyšetřovatel odhadl předběžně způsobenou škodu na několik milionů korun, příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

Jednotky u zásahu:

• PS BVV (CAS 20, CAS 30)
  • PS Lískovec (CAS 24)
  • SDH Střelice (CAS 32, DA-L1)
  • PS Lidická (VEA-L2Z, AZ40-S1Z)
  • PS Líšeň (PPLA-M1)
  • PS ŽIdlochovice