S našimi soutěžními družstvy se během celého roku zúčastníme několika soutěží. A to nejen naše mládež, ale také družstva dorostenců, mužů a žen.

Od roku 2009 jezdíme na populární ligu v požárním sportu – Osmacup, kterého se zúčastňují týmy z Vysočiny a z Jihomoravského kraje. Tato liga je populární díky své netradičnosti, protože se závodí s historickými stroji, přenosnými požárními stříkačkami PS 8, které dle pravidel musí být vyrobeny do roku 1970.

V sezóně musely naše družstva objet závody v Katově, Pršticích, Dlouhé Lhotě, Kuřimské Nové Vsi, Bohunicích a také na domácí půdě ve Střelicích. Každý závod měl své vlastní specifikum. Někde se voda mohla nabírat z nadzemní nádrže (rychlejší způsob), naopak někde se musela sát. Výjimkou nebyli ani závody, kde nádrž byla umístěna v podzemí. Za to cíl každého závodu byl stejný; pomocí hadic, proudnic, rozdělovače a stroje je potřeba naplnit terče o obejmu 10 l.

Letos poprvé jsme se dostali na vytouženou ,,bednu“, a to hned dvaktát. Družstvo mužů i žen tedy slaví, protože 3. místo v této soutěži je i díky vyrovnaným časům velký úspěch.

(tento článek byl otištěn ve Střelickém zpravodaji v lednu 2023)

 

Poprvé na bedně a hned dvakrát, sezóna 2022
Štítky: