Obec Střelice pořídila díky dotaci z Jihomoravského kraje a Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů pro svou zásahovou jednotku novou cisternovou automobilovou stříkačku za celkovou částku 7 366 360 korun včetně DPH.  Vozidlo vyrobila firma THT Polička, s.r.o.  a předání  se uskutečnilo 15. Července.  Ve zbytku měsíce bylo provedeno zaškolení všech řidičů a hasičů, kteří budou vozidlo používat. Od 3. srpna je nová cisterna zařazena do výjezdu a má za sebou už několik ostrých výjezdů.

Technický popis vozidla

CAS 20 – SCANIA P 440 B4x4HZ CP 31L řady XT se svojí  koncepcí  řadí mezi cisterny pro zásah vodou nebo pěnou.  Je to speciální vozidlo s připojitelným pohonem přední nápravy určené pro provoz na všech zpevněných a  částečně i nezpevněných komunikacích.  Automobil je postaven na dvounápravovém podvozku, osazen motorem DC 13 o výkonu 324 kW  s automatickou dvanáctistupňovou převodovkou Opticruise a pětistupňovým retardérem.  Je vybaven odstředivým čerpadlem THT PKA 2000, vodní a pěnidlovou nádrží.  Barevné provedení je ve výrazném  odstínu RAL 3024. Vozidlo je určeno pro přepravu šestičlenné posádky. Nástavba vozu je vyrobená ze speciálních hliníkových profilů a oplechovaná hliníkovým plechem, vstupy do úložných schrán jsou opatřeny roletkami. Nádrž na vodu (4000 litrů) a pěnidlo (240 litrů) tvoří jeden celek a je vyrobena z nerezového plechu.

Přejeme si, aby nám  vůz vždy dobře sloužil a byl ku prospěchu všem, kteří budou pomoc našich hasičů potřebovat.

Jiří Švestka VJPO Střelice

Nový vůz střelických hasičů
Štítky: