16. 6. připravili střeličtí výjezdoví hasiči pro mateřskou školu preventivně výchovné dopoledne. Prostor u hasičské zbrojnice byl rozdělen na čtyři stanoviště. Každé z nich mělo trošku jiné téma a děti se tak postupně dozvídaly, co všechno naši hasiči umí a dělají. První stanoviště bylo zaměřeno na činnost hasičů u zásahu, výstroj a výzbroj, druhé na samotnou techniku, kde jsme měli navíc pozvaný technický automobil z Čepra, a.s. Střelice. Na třetím úseku si děti vyzkoušeli práci s proudnicemi, na čtvrtém si prohlédly zázemí jednotky a dozvěděli se něco o výjezdovém systému. Na závěr dopoledne si hasiči ve spolupráci s kolegy z Čepra připravili tzv. dynamickou ukázku – vyproštění osoby zaklíněné pod osobním vozidlem.
Podle ohlasů se akce dětem i učitelkám líbila a i hasiči byli rádi, že mohou ukázat něco ze své práce. Takové akce naše jednotka pořádá pravidelně i pro některé okolní obce a máme radost, že se můžeme podílet na činnosti, která vzdělává naše děti.

Jiří Švestka VJPO Střelice

MŠ na návštěvě u zásahové jednotky střelických hasičů