Každý si pod tímto pojmem představí něco jiného. Někdo nadšence, kteří, když se ozve siréna, nemají nic jiného na práci, než rychle najít ponožky a mazat do hasičky, jiný možná partu potrhlých bláznů. Ale je to úplně jinak. Je to především parta těch nejsprávnějších kluků, kteří, když je to potřeba, jdou nezištně pomoci druhým. My, co ve Střelicích žijeme víme, že když houká siréna, která může být za hluboké noci trochu nepříjemná, se někde děje něco, co není běžné. Povinností našich výjezdových hasičů je dostavit se do hasičské zbrojnice a to i v případě, že se jim to nehodí. Právě tito lidé vstanou, nebo přeruší práci a přijdou, protože jim to nestanoví jen vzájemná dohoda, kterou s obcí každý výjezdový hasič podepsal, ale i chuť pomoci ostatním. Oni i jejich rodiny ví, kolik je to času stráveného v hasičce. Úklidy, údržba, výcviky, rozebírání zásahů a i chuť učit se novým věcem a zásahovým dovednostem. To vše u nás ve Střelicích stmeluje tyto kluky a vytváří dobrý tým, který si zaslouží velký dík a úctu. A já děkuji všem, kteří se po celou dlouhou historii našeho sboru podíleli na zásahové činnosti.

(výňatek z referátu velitele jednotky u příležitosti požehnání nového zásahového vozidla)

Jednotka střelických hasičů?
Štítky: