V sobotu 1. července jsme se zúčastnili 100 let SDH Střelice. Tentokrát se nejednalo o naši organizaci, ale o 25 let mladší sbor Střelic na Znojemsku. Na tuto akci jsme jeli prvovýjezdovým vozem Scania a Volkswagenem Transportérem v počtu 7 členů. Po příjezdu jsme byli srdečně přivítáni u hasičské zbrojnice. Odtud jsme se v průvodu s hudebním doprovodem přemístili ke kapličce, kde byla posvěcena soška sv. Floriána otcem Jiřím Ochmanem, který je zároveň aktivním hasičem. Následně se průvod přesunul na závodiště. Poté následovalo vystoupení představitelů obce a hasičů. Jako vždy se při takto významném výročí předávala ocenění zasloužilým členům. Předali jsme dar od našeho sboru – strom lípy a přijali jsme pozvání k pohoštění. Zájemcům z řad návštěvníků jsme umožnili prohlídku a svezení naším zásahovým vozidlem Scania. Jsme rádi, že takto můžeme upevňovat vztahy mezi našimi sbory.

Za SDH Střelice sepsala Šárka Drimlová

100. výročí založení SDH Střelice u Jevišovic