Naše jednotka byla vyslána do areálu firmy Čepro k simulovanému požáru jedné z nádrží. Po příjezdu na místo události se osádka CAS T815 zapojila do hasebních prací. Dva členové jednotky se připojili na rozdělovač PS Starý Lískovec a prováděla v dýchací technice ochlazování hořící nádrže. Současně bylo z naší cisterny nataženo vedení 2B k doplňování CAS z PS BVV.

Druhá část jednotky se přesunula na žádost starosty obce s vozidlem DA Ford na obecní úřad, kde se stala součástí krizového štábu.

Cvičení se účastnilo 9 jednotek Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, 4 jednotky dobrovolných hasičů, 2 jednotky Hasičského záchranného sboru podniku, Policie ČR a také krizový štáb obce Střelice a podniku Čepro Střelice. Do akce se tak zapojilo více jak 70 hasičů.

Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Vzhledem k situaci na požářišti rozdělil velitel zásahu místo na pět bojových úseků.

Kromě samotného zásahu v areálu firmy Čepro cvičili hasiči také ochranu obyvatelstva. Vzhledem  k tomu, že při požáru vzniklo velké množství kouře, který začal ohrožovat část obce Střelice, aktivovali hasiči jednotný systém varování a vyrozumění obyvatelstva a signálem všeobecné výstrahy informovali obyvatele o možném nebezpečí. Mobilní chemická laboratoř z Tišnova monitorovala v okolí stav ovzduší.

Krizový štáb obce Střelice připravil evakuační středisko pro obyvatele z ulic, které byly ohroženy hustým kouřem v budově základní školy, kam se přesunuli figuranti zastupující obyvatele ohrožených ulic. Rozhodčí Hasičského záchranného sboru při tom kontrolovali činnost krizového štábu při řešení mimořádné události.

Cvičení bylo zahájeno ve 13,00 hodin a ukončeno v 15,30 hodin. V dalších dnech budou hasiči probírat poznatky, které získali jak na samotném požářišti, ale také na krizovém štábu obce Střelice.

Jednotky a technika u zásahu:

• KŘ HZS Jmk (VEA-L1-ÚŘD, OA-mluvčí)
  • CHL Tišnov (TA-L1CH)
  • PS Lidická (CAS 24, CAS 32, VEA-L2, VEA-spojový, ŠVZ-L1)
  • PS Přehrada (CAS 20)
  • PS BVV (CAS 15, CAS 32)
  • PS Lískovec (CAS 25)
  • PS Líšeň (PPLA M1)
  • PS Tišnov (HA-S3)
  • PS Ivančice (CAS 32)
  • PS Rosice (CAS 32)
  • PS Židlochovice (CAS 32)