Zásahová jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Střelice (JSDHO) působí v naší obci od založení sboru v roce 1898  až do současnosti. Do dnešní podoby prošla velkými změnami  a to zejména technickým a materiálním vybavením pro každého zasahujícího hasiče, takže v dnešní době je technika i vybavenost srovnatelná s profesionálními jednotkami hasičů.

Poslední zřizovací listina JSDHO Střelice byla provedena starostou obce Mgr. Jindřichem Marešem 11. 3. 2004.

Zásahová jednotka JSDHO vychází z koncepce HZS ČR, kde je prvořadá záchrana osob, zvířat a majetku našich spoluobčanů.

Operační rozsah naší jednotky: JSDHO je zařazena jako JPO III/1 s rozšířenou působností pro okolní obce,  kde podle poplachového plánu a závažnosti situace krajské operační a informační středisko (KOPIS) jednotku vysílá k případným událostem. Zásahová jednotka je povinna vyjet do 10 minut od vyhlášení poplachu.

Zásahová jednotka se s vlastní technikou a materiálním vybavením pravidelně proškoluje a pro zkvalitnění své práce pravidelně jezdí na odborné stáže k profesionálním hasičům HZS JmK.

Členové zásahové jednotky:

• Jiří Švestka – velitel jednotky, strojník, pilař, nositel dýchací techniky
  • Jaroslav Švestka – velitel družstva, strojník, pilař, nositel dýchací techniky, technik CHS
  • Petr Švestka – velitel družstva, strojník, pilař, nositel dýchací techniky
  • Vít Kalvoda – velitel družstva, strojník, pilař, nositel dýchací techniky
  • Miroslav Sládek – velitel družstva, pilař, nositel dýchací techniky, lezec-instruktor
  • Stanislav Vávra – velitel družstva, pilař, nositel dýchací techniky, technik CHS
  • Jiří Švestka ml. – velitel družstva, pilař, nositel dýchací techniky, technik TS
  • Petr Rozsíval – velitel družstva, pilař, nositel dýchací techniky
  • Bc. Jan Švestka – velitel družstva, nositel dýchací techniky