V sobotu 02.09.2017 se v odpoledních hodinách u hasičské zbrojnice ve Střelicích uskutečnil další ročník soutěže Střelická osma v požárním útoku, která je zařazena do série soutěží „Turné čtyř osem“. Soutěží se s historickými přenosnými požárními stříkačkami PS 8 s datem výroby do roku 1970.
Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 21 družstev, z toho 5 v ženské kategorii. Vítězem se stalo družstvo z Katova v čase 26,86 vteřin. Na druhém místě skončilo družstvo Střelice „B“ v čase 28,04 vteřin a třetí družstvo Střelice „A“ v čase 29,21 vteřin. V soutěži žen zvítězilo družstvo z Kuřimské Nové Vsi v čase 32,41 vteřin před Milešínem a Střelicemi.
Novinkou bylo elektronické měření časů každého soutěžního družstva včetně sledování časů na velkém displeji.
Prvních pět družstev z celkového pořadí hlavní soutěže soutěžilo ve druhém kole o poukaz na sele z vybraného chovu jednoho ze sponzorů střelických hasičů, GenAgro Říčany, a.s. V letošním ročníku zvítězilo družstvo Střelic „A“ v čase 30,82 vteřin před Střelicemi „B“ a Modřicemi.

Text a foto Jiří Fukan

Střelická osma 2017