V sobotu 28. května 2016 se na prostranství u hasičské zbrojnice konala od 14 hodin soutěž mladších a starších žáku v požárním útoku. Soutěž probíhala na uzavřené silnici před hasičskou zbrojnicí. Této soutěže se zúčastnilo 20 družstev, čas každého soutěžního družstva se měřil elektronicky.

V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo Syrovic, 2. místo Silůvky, 3. místo Bratčice.

Kategorie starších žáků 1. místo Syrovice, 2. místo Bratčice, 3. místo Mělčany a 4. místo Střelice.

Druhý den, v neděli  29. května 2016, pokračovala soutěž mužů a žen v požárním útoku o putovní pohár starosty obce Střelice. Této soutěže se zúčastnila 2 družstva žen a 11 družstev mužů.

V kategorii žen zvítězilo družstvo Silůvek, 2. místo Brno-Bosonohy.

Výsledné pořadí v kategorii mužů: 1. místo Moutnice, 2. místo Silůvky, 3. místo Brno – Bohunice, 4. místo Střelice B, 5. místo Kuřim B.

Těchto pět nejlepších družstev bojovalo v druhém kole o selátko, které dodal sponzor místních hasičů GenAgro Říčany, a.s. Vyhrálo jej družstvo mužů ze Silůvek s nejlepším časem 25,83 s.

Tyto soutěže mají ve Střelicích již dlouhou tradici. V roce 1978 je začali organizovat dlouholetí členové místního Sboru dobrovolných hasičů, tehdejší velitel bratr Antonín Vidlák a předseda bratr Jaroslav Štveráček starší. Je dobře, že můžeme pokračovat v tradici těchto soutěží.

Sbor dobrovolných hasičů Střelice děkuje všem sponzorům, kteří se podíleli na těchto soutěžích.

Za střelické hasiče: Jiří Vašulín, foto: Jiří Fukan

O putovní pohár starosty obce Střelice