Zásahová jednotka byla vyslána na požár chaty do chatařské oblasti v Moravanech. Při příjezdu prvních jednotek se požár nacházel ve III. fázi hoření. Protože se zasažená chata nacházela v těžko přístupném terénu museli jsme nejprve společně s jednotkami z PS BVV a PS Lískovec natáhnout 200 m dlouhé dopravní vedení.  Dále bylo nutné obstarat osvětlení místa zásahu, kterou jsme zajistili pomocí přenosných bateriových osvětlovacích zařízení.

Na pokyn velitele zásahu byly rozvinuty  2C proudy pomocí níž byl požár lokalizován. Po prozkoumání místa požářiště PČR a vyšetřovatelem příčin požárů byly díky termokameře vyhledávána a uhašena skrytá ohniska. Při úklidu jsme museli sebe i všechno vybavení očistit od nánosů bahna.  Naše jednotka se vrátila zpět na základnu ve 23:08.

Jednotky u zásahu:

• HS BVV (CAS 20, CAS 30)
  • SDH Střelice (CAS 32, DA-L1Z)
  • HS Lískovec (CAS 20)
  • KŘ HZS Jmk (vyšetřovací automobil)

Pohledem zasahujícího hasiče:

3) 5.2.2021 – 20:53 – Moravany – požár chaty