Zásahová jednotka byla vyslána k požáru chaty. I přes pozdní noční hodiny se sešlo 8 členů naší zásahové jednotky, kteří oběma zásahovými vozidly vyrazili na místo události. Po příjezdu na místo zde již zasahovali profesionální hasiči z PS Lískovec a PS BVV. Chata byla již ve 3. fázi hoření – tedy celá pohlcená plameny. Na rozkaz velitele zásahu se naši hasiči vystrojili dýchací technikou a vytvořili 3 útočný proud z rozdělovače Lískovce a byl jim přidělen úsek hašení požáru – ochlazování komína a jedné z bočních stěn chaty. Další členové provedli napojení naší cisterny na cisternu PS BVV pro doplňování vody. Po lokalizaci požáru se naši hasiči podíleli na rozebírání ohořelých konstrukcí chaty a dohašování lokálních ohnisek. Po likvidaci požáru rozhodl velitel zásahu o ponechání naší jednotky na místě jako dozor nad požářištěm.

Část naší jednotky zde zůstala ještě další hodinu. Poté velitel naší jednotky provedl kontrolu požářiště a protože již nehrozilo opětovné vznícení, odjel zbytek naší jednotky zpět na základnu, kam se vrátil 04:44.

Při tomto zásahu měl svoji premiéru nový člen naší zásahové jednotky Jan Švestka.

Jednotky u zásahu:

• PS Lískovec (CAS 24)
  • PS BVV (CAS 20, CAS 30)
  • SDH Střelice (CAS 32, DA-L1)
  • PS Rosice (CAS 32)
  • SDH Bohunice