Z KOPIS byl nahlášen požár obilí na poli mezi obcemi Střelice a Troubsko. K události vyjelo vozidlo CAS K24 Liaz. Po příjezdu na místo zásahu zahájila jednotka hasební práce pomocí vysokotlakého proudu a vodního děla a úspěšně zabránila šíření požáru směrem k nedalekým rodinným domkům. Vlivem velmi teplého počasí a nepříznivého větru se ovšem požár velmi rychle šířil na druhou stranu a hrozilo rozšíření do nedalekého lesa. Hasiči se potýkali s nedostatkem vody, nicméně nakonec se celkem osmi hasičským jednotkám podařilo požár zvládnout a k rozšíření požáru do lesa nedošlo. Celkem shořelo asi 30 hektarů obilí a škoda byla předběžně vyčíslena asi na 700 000 kč.

Reportáž v ČT.

Zásahu se zúčastnily jednotky SDH Střelice, SDH Bohunice, SDH Ořechov, HZS Brno PS Lidická, PS BVV, PS Starý Lískovec, PS Rosice a OUPO Brno.

18. 7. 2007 – 13:48 – Troubsko – požár