Z KOPIS byl nahlášen požár rodinného domu v obci Střelice na Malé stránce. V době příjezdu naší jednotky hořely přístavky u rodinného domu, které sloužily jako servis a lakovna aut. Na místě se nacházel zraněný majitel, kterému byla povolána ZZS.

Jednotka zasahující v DT, vytvořila dopravní vedení 2 B s rozdělovačem a následně vytvořila první útočný proud. Jednotka SDH Střelice dále zhotovila čerpací stanoviště z podzemního hydrantu. Po příjezdu HZS PS Lískovec předáno velení a nasazen druhý útočný proud. Po příjezdu dalších jednotek byly nasazeny další 2 proudy, jeden přes garáž RD a druhý z druhé strany objektu od potoka. Zasahující hasiči se postupně střídali v hašení. Oheň hasiči dostali pod kontrolu v 1:07 hodin. K odvětrání zakouřených prostor byla nasazena přetlaková ventilace. Krátce po 2. hodině se oheň téměř podařilo uhasit. Profesionální jednotky hasičů se postupně vracely na základny. K dohašování lokálních ohnisek a ke střežení požářiště na místě zůstala místní dobrovolná jednotka. Likvidaci požáru ukončila ve 3.01 hodin.

Oheň zachvátil plochu zhruba 150 čtverečních metrů. Požár zasáhl osm aut značek Suzuki, Ford a Mercedes Benz. Šest aut bylo zcela zničeno, dvě vozidla stojící venku poškodilo sálavé teplo. Celková škoda podle vyšetřovatele HZS Jmk zřejmě přesáhne dva miliony korun.

Technika u zásahu:

• CAS 32, DA Ford SDH Střelice